Adopce

KOŠÍK

Nahrávky
--
eZpěvník
84 (199 Kč)
Ostatní
--
Dodání
0 Kč (0,00 €)
Celkem
199 Kč (7,96 €)

Upravit | Objednat

ABDUL KOMODO

* 13. 11. 1987

Chlapec z Kikube v Ugandě.
Abdula jsme adoptovali v roce 2004. Z první informační zprávy jsme se dozvěděli, že byl vychováván pouze matkou, jeho otec zemřel. Matka byla farmářkou. Bydlel ještě spolu s dědou a dvěma bratranci. Jeho oblíbené jídlo bylo rýže, maso a mango. Jeho studijní výsledky nebyly zrovna excelentní, ale vždy byl rád, že školu může navštěvovat. Oblíbenými předměty byl dějepis a výtvarná výchova. Naše finanční pomoc skončila zároveň se zánikem možností využívat těchto dotací ze strany Abdulovy rodiny, a to z důvodu vyřazení z programu (2008). Od té doby jsme o Abdulovi neslyšeli. O to větší překvapení nás čekalo v r. 2010, kdy nám sám od sebe napsal email. Od té doby probíhá občasná vzájemná komunikace, Abdul nám dokonce poslal vlastní úpravu rapové písně. Samotné nás překvapilo, jak dokážeme svým příspěvkem oslovit. Je to krásný pocit, když se dítě, jakožto už dospělý jedinec, s velkým vděkem ozve.

AKSHATA KUSHA

* 16. 9. 1995

Akshatu jsme adoptovali v roce 2004. Tehdy to byla devítiletá holčička, kterou nejvíce bavilo hrát si s kamarádkou ze sousedství v kalužích po dešti. Chodila do čtvrté třídy a nejvíce ji bavila matematika, tanec a divadlo. Akshata bydlela asi půl kilometru od školy, takže školní docházka pro ni nebyla žádným problémem. Její tatínek pracoval jako námezdní dělník, maminka byla v domácnosti, takže příjem rodiny byl velice skromný. Akshatu jsme podporovali ve studiu, protože si velmi přála stát se učitelkou. Akshatu jsme podporovali dva roky, během kterých ukončila pátou a šestou třídu s průměrnými výsledky. V roce 2006 jsme adopci museli ukončit, neboť organizace Dharma Jyothi Social Centre ztratila kontakt s Akshatinou rodinou, a to nejspíše z důvodu přestěhování rodiny.

Akshatha Kote

* 13. 9. 2000

Dívka z Nagur B. v Indii.
Akshathu jsme adoptovali v roce 2007. Je to velmi šikovná a snaživá slečna, což se promítá nejen na jejím každoročním vysvědčení, ale také v jejích dopisech, které jsou vždy plné optimismu. Navštěvuje Základní školu Svatého Kříže, Santhpur. Ve škole ji nejvíce baví matematika a v budoucnu by se ráda stala paní učitelkou. Bydlí spolu s rodiči v rodinném domku, otec pracuje jako krejčí, matka jako dělnice. Celá rodina se těší dobrému zdraví. Velmi nás těší, že můžeme podporovat právě Akshathu. Nikdy nezapomene zmínit, že na nás vždy myslí ve svých modlitbách. Stejně jako my i Akshatha miluje zpěv. Velmi ráda tancuje a tráví volný čas ve společnosti svých kamarádů a pomocí v domácnosti.

WALTER OLEGMUNGU

* 14. 7. 2000

Chlapec z Mawy v Ugandě.
Waltera jsme adoptovali v roce 2008. Zemřela mu matka, a tak jeho otec žije s opatrovnicí a třemi dalšími dětmi. Walter je pilný žák, zdá se, že prospívá, škola ho baví a chtěl by se stát učitelem. Dříve dopisy diktoval asistentce, která je za něj psala, nyní již píše sám, a to asi dvakrát ročně. Po několika letech pochopil, že mu píšeme jako hudební skupina, a tak se nezapomene v každém dopise zeptat, jak se nám daří koncerty. Velice milé bylo, když se jednou snažil vyjmenovat všechny naše členy a to podle podpisů na fotce, kterou jsme mu poslali. Od té doby začala být vzájemná korespondence více osobní.