Fotky

KOŠÍK

Nahrávky
--
eZpěvník
84 (199 Kč)
Ostatní
--
Dodání
0 Kč (0,00 €)
Celkem
199 Kč (7,96 €)

Upravit | Objednat

Nahrávání sborů

Nahrávání začalo velmi neobvykle. Zvukaři Jardovi utekla ochočená myš Ferdinanda.Když to Kikina viděla, vzala první věc, kterou našla ve své kabelce a jala se Ferdinandu usmrtit. Ví dobře jak na to, protože pracuje ve frýdeckém krevním centru.Když bylo po masakru, bylo třeba nasadit uklízecí a deratizační četu. Obzvlášť stopy krve Ferdinandy na zdech studia působily odstrašujícím způsobem a zpěváci, které čekalo nahrávání sól, by měli problém se v takovém prostředí uvolnit.
Mezitím, co Jarda s Kikinou pietně pohřbívali na přilehlé zahradě Ferdinandu a Katka u kontejneru čistila zakrvavený vysavač, Mandy přistoupil k věcné části nahrávání a začali jsme se zvukovými zkouškami mikrofonů.Václav ochotně vysvětlil Kikině vše, co za poslední 4 roky zkoušení nepochopila a mohli jsme začít s nahráváním.Jarda a Jiří, sehraná dvojka. To se jim to kritizuje, když je od nás dělí dvojité neprůstřelné sklo.
Holky působí docela klidným dojmem. Asi si jsou vědomy svých kvalit. Inu, to se všechno ukáže.Podle výrazů v tvářích to vypadá, že se nahrává teprve 1. - 50. verze písně. Pokus číslo 51 a výš už zpravidla doprovází zcela jiné pohledy. Kluci pobaveně sledují marnou snahu holek při nahrávání. Oni asi tuší, že to bez nich stejně nepůjde.
Ve chvílích volna se dohrávaly ještě různé nástroje. Daisy měl špatný týden s holkama na Církevní škole, kde učí, takže rytmickou stopu musel převzít Ondra.My si na vás posvítíme. Světlo mířící nahoru znamená, že je sbor pod tónem a je třeba jít výš. (Nutno podotknout, že světlo nebylo třeba zhasínat :-)Záběr na nejmladší generaci Paprcérek. Za deset let to budou zkušené opory sboru.
Že by to bylo dobré? Záběr na starou generaci. Ale je třeba uznat, že se tetky snaží držet krok s mladými. Někdy za každou cenu, dá to práci, ráno musí vstávat i o hodinu dříve, ale pak to stojí za to. A chlapi jsou v klidu, jak jinak.
Jiná píseň, jiné prostředí. Každá si žádá své.Po nahrávání sóla. Zpěvák je zpravidla tak vyčerpaný, že je třeba si odpočinout a zajistit extra péči. Když už je vše důležité nahráno, přichází ještě poslední příjemná a zábavná záležitost - a to nahrávání různých detailů, překvapení pro posluchače, zkrátka taková malá hudební laboratoř.
Vypadá to, že i zde je už vše hotovo. Teď už záleží jen na posluchačích, jak se nové písně budou líbit.